Дитяча музична школа №10 Печерського району м.Києва була заснована на підставі рішення КМДА у вересні 1962 року.

     За роки існування ДМШ № 10 пройшли повний курс навчання та закінчили школу біля 3000 учнів, з яких близько 290 учнів стали професійними музикантами.

    На бюджетному відділенні навчається 401 учень, на відділенні самоокупності - близько 100. Протягом всіх років контингент ДМШ №10 залишається незмінним. З кожним роком зростає кількість бажаючих навчатись у нашій музичній школі, останнім часом конкурс становив 3-4 претендента на місце.

     Працюють відділи: фортепіанний, струнних інструментів, вокально-хоровий, народних інструментів, естрадний, музично-теоретичних дисциплін, духових та ударних інструментів, а також підготовче відділення. Музичні інструменти, на яких навчаються учні: фортепіано, скрипка, віолончель, арфа, бандура, акордеон, гітара, блок-флейта,  флейта, кларнет, саксофон, бас-гітара, труба, тромбон, ударні інструменти, сольний спів, композиція.

   В ДМШ №10 працюють 77 викладачів, з них 73 з вищою освітою. 16 викладачів мають звання «викладач — методист», 8 звання «старший викладач», 2 викладача мають кандидатську ступень і звання «кандидат мистецтвознавства». Викладачі постійно беруть участь у культурно-мистецьких заходах міста, науково-практичних конференціях, методичних заходах Київського міського методичного центру закладів культури і навчальних закладів та ведуть концертну діяльність на різних сценах України. Ми пишаємося своїми викладачами, видатними яскравими особистостями. Найбільш відомими в місті є викладачі: Войтова О.А., Гогенко В.Б., Гопкало Л.С., Гончарова І.Е., Кузьменко В.В.,  Нікітіна Т.В., Сабадаш А.В., Самойлов О.А., Ульянов Є.Д., та ін.

    Найбільш популярним серед батьків та учнів є фортепіанний відділ. На ньому навчається близько 190 учнів, і він є одним з провідних серед фортепіанних відділів мистецьких шкіл Києва. Викладач-методист, завідуюча фортепіанним відділом Гончарова І.Е. активно спрямовує роботу відділу як на підготовку учнів-професіоналів, так і на утримання високої планки загальної підготовки учнів-піаністів. Як приклад, на всеукраїнському конкурсі ім.В.Пухальського у 2018 році від ДМШ №10 було 18 учасників у всіх вікових категоріях, призових місць — 8; у 2020 році було 12 учасників, нагороди отримали 9. Такий показник є найвищим за кількістю учасників та призерів у цьому престижному та популярному серед учнів-піаністів конкурсі. Крім того, близько 100 учнів - від наймолодших до старших класів — постійно беруть участь у різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях, і переважна більшість з них посідають призові місця, про що свідчать численні грамоти та нагороди.

    Гончарова І.Е. кожного року виховує лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учнів, які презентують нашу школу не тільки в Україні, а і за її межами. Визначними були виступи учнів Антоніо Джонсона, Софії Суркової, Марії Гасюк у Карнегі-Холл (Нью-Йорк,США), м.Париж (Франція), м.Клайпеда (Литва) та ін. Вони стали нашою гордістю, і, безумовно,  гордістю держави в цілому. Учень Антоніо Джонсон встановив рекорд України та отримав Сертифікат Національного Реєстру Рекордів як “Наймолодший піаніст, який виконав сольну програму в концертній залі Карнегі-Холл (Нью-Йорк, США)».

    Щороку учні нашої школи, серед яких переважно піаністи, отримують іменну стипендію Київського міського голови.

    Випускники фортепіанного відділу постійно вступають до вищих та середніх професійних закладів музичної освіти.

   Протягом останніх 23 років ДМШ № 10 проводить Звітні концерти у Колонному залі ім. М.В Лисенка Національної філармонії України. Окрасою цих концертів є виступи учнів-піаністів, програми яких, за складністю та професійним рівнем виконання, конкурують з рівнем підготовки учнів спеціалізованих музичних шкіл-десятирічок. Традицією стало обов'язкове виконання у Звітному концерті Концертів для фортепіано з оркестром, за участю відомих концертних колективів м. Києва, що свідчить про грунтовну професійну підготовку учнів школи.

      Однією з особливостей стилю роботи педагогічного колективу ДМШ № 10 є глибоке переконання в тому, що кожна дитина, незалежно від ступеню музичної обдарованості, повинна мати можливість розвивати свій творчий потенціал не тільки в обов'язкових концертах та іспитах, а і в численних тематичних концертах, а саме: “Поезія і музика”, “Батьки та діти”, “Казковий світ Музики”, концерти до ювілейних дат композиторів та ін. Дітям подобається брати участь у концертах з елементами театралізації, музичних виставах та костюмованих стилізованих концертах, які ми проводимо в школі та на різноманітних  концертних майданчиках міста, а саме: у музеї ім.М.Рильського, М.Заньковецької, М.Лисенка, В.Косенка, у філіалі музею російського мистецтва “Шоколадний будиночок”, у Музеї книги та друкарства, у музеї “Київська Фортеця”, тощо.

   Вся ця діяльність створює в школі неповторну атмосферу натхнення, творчого піднесення, та дає можливість кожній дитині розкрити свої здібності якнайповніше.

      Для створення нормальних умов для роботи фортепіанного та інших відділів школи, необхідні якісні музичні інструменти. На жаль, учні навчаються на інструментах, які експлуатуються вже 40-50 років.

      Зокрема, концертний рояль в актовій залі, на якому проходять всі концерти та репетиції, і який має основне виконавське навантаження, був придбаний  у 1983 році після попереднього тривалого терміну експлуатації. Його неодноразово ремонтували, але ресурс інструменту майже вичерпано. Це значно ускладнює повноцінну роботу фортепіанного відділу та негативно впливає на якість виконання. Крім того, в школі працюють чотири великих хорових колективи, численні ансамблі та сольні виконавці, які також використовують рояль для акомпанування.